Jdi na obsah Jdi na menu

Den Země na Jičínské boudě 2018

25. 5. 2018

30. 4. 2018 Den země

Děti sváteční dny 28. 4. – 1. 5. 2018 trávily na Jičínské boudě ve Strážném. Učitelský tým za nimi přijel v pondělí 30. 4. a v rámci Dne země pro ně připravil den v přírodě s mnoha soutěžemi a zajímavostmi. Začalo se přípravou kuřat na pečení na horkých kamenech v zemi, orientačním během v okolí chalupy a pokračovalo se soutěžemi družstev v lese. Den jsme zakončili obědem a vyhlášením výsledků. A co napsaly o tomto dnu děti?

Jakub

Mně se líbily soutěže v lese. Hod na cíl šiškou, soutěž o největší počet nasbíraných šišek, soutěž o vytvoření co nejdelšího hada z klacků apod. Bylo to hezké a můj tým byl na 2. místě.

Adam

Bylo pondělí, kdy za námi přijeli učitelé. Dopoledne jsme měli hry a soutěže, běželi jsme orientační běh. Kupodivu jsem byl první. Na oběd jsme měli kuře pečené v zemi. My doma jsme to dělali trošku jinak, ale výsledek byl podobný. Celé dopoledne a též odpoledne jsem si dost užil.

David

Mně se líbilo, jak jsme stavěli vysokého mužíčka z kamene. Líbil se mi i test, který týmy psaly. Moc se mi líbil i orientační běh, i když jsem byl celý zablácený.